Rekreačně

Přečteno: 3341

Komentářů: 0

8. 2. 2009 se opět sešli příznivci nejmenšího míčku v Praze v herně TTC Elizza, a to v počtu 40 hráčů a hráček.

Tentokrát byly vypsány 2 kategorie. Kategorie Rekreant se zúčastnilo 11 hráčů. Hrálo se ve 2 skupinách. První 3 postupovali do finál. skupiny a zbytek si zahrál ve skupině útěchy. Zvítězil Zbyněk DRÁBEK z Hradce Králové, před Martinem REJENTEM z Pingkings Praha a Janem BĚHALEM z Elizzy Praha.

Kategorie Sport se zúčastnilo 29 hráčů. Nejdříve se hráli 5členné a jedna 4členná skupina, z nich postupovali 3 hráči do semifinálových skupin. Zbytek hrál v skupinách útěchy. Ze tří semifinálových skupin postupovali první 3 z každé skupiny do finálové skupiny.

Pořadí ve finálové devítce, ve které se opět utkali každý s každým (vzájemné zápasy z předchozích skupin se započítavaly) bylo následující:

1. Václav HRABĚ (Olymp Praha)
2. Tomáš DANAJ (Štětí)
3. Luboš VESELÝ (Sokol Karlštejn)
4. Oldřich MOTYČKA (Sokol Michle)
5. Aleš JARONĚK (Loko Vršovice)
6. Jan OLÁH (Česká Skalice)
7. Josef PAVELKA (Huleš - Fischer Team Praha)
8. Miroslav HRDÝ (Dolní Beřkovice)
9. Jiří FORMÁČEK (Krč)

Na 10. - 12. místě, těsně za finálovou skupinou, se umístili:

Petr BARCAL (Huleš - Fischer Team Praha), Vašek BIELINA (Sokol Stodůlky) a Karel BENEŠ (Lenex Praha).

Ozdobou soutěže byla účast 81leté Elišky KREJČOVÉ z Kralup n. Vl., naší několikanásobné mistryně republiky, medailistky ze světových šampionátů a reprezentantky z let 1945-60. Dnes sbírá medaile i na mezinárodních kolbištích v kategorii veteránek. V kat. sport byla ve skupině mezi samými muži a postoupila do semifinálové skupiny.