Na úvodní stránku

Kemp v Sadské

Fuček Miloslav

2008-10-13

Zkušenosti

Přečteno: 8241

Komentářů: 0


Letos jsem si udělal dvoutýdenní dovolenou, kterou jsem s tátou strávili na kempu stolního tenisu v Sadské.


Od 6. do 18. 7. 2008 jsme byli s tátou na kempu stolního tenisu v Sadské. Moc se nám tu líbilo, takže počítáme, že příští rok pojedeme určitě znovu. Spojili jsem dva týdny, což mělo trochu nevýhodu v tom, že v druhém týdnu jsem měl namožené zápěstí a přeci jen se dostavalila jakási únava, kterou jsem ale překonali.

Výhodou bylo, že 2. kemp vpodstatě navazoval na první. To je samozřejmě náhoda, ale hodilo se to. První kemp měl trochu slabší účastníky, než ten druhý, což mě ale nevadilo, protože jsem si tu aspoň s pár hráči, většinou v žákovském věku, zahrál vyrovnaně. Odhaduju, že tu bylo tak přibližně sedm hráčů slabších než já.

Druhý kemp byl podstatně silnější, takže jsem zde nikoho neporazil, slabší než já tu byl jedině táta, ale zase jsem se tu o to více naučil.

Na příští rok plánujeme, že pojedeme na tři týdny, přičemž ten druhý si dáme jako iodpočinkový, bez tréninků. Večer si ale hrát zajdeme a pokud by se i uvolnilo místo na trénink, tak bych si klidně šel třeba dbakrát nebo třikrát v tom týdnu i zatrénovat. Na to by byal šance po opékání selete, kdy někteří účastníci druhý den vynechávají dopolední trénink.

Protože letos jsem od kempu do začátku naší sezóny v září sedm týdnů nehrál, tak teď přicházím do stejné forma, jakou jsme měl v Sadské hodně pomalu a zdlouhavě. Proto uvažuju, že bysme do Sadské jeli ještě i na poslední kemp, který by mi úderovou jistotu osvěžil. Potom by se přestávka ve hře zkrátilo pouze na dva týdny. O prázdninách je totiž herna, kam chodíme hrát, zavřená, takže nehrajeme.

Kemp v Sadské mě nabil pozitivní energií, takže to byl také jeden z impulzů, proč jsem založil portál Pinkponk.CZ. Zde jsem poznal, jako moc má trénink. Ono to hraní kombinací, které dost lidí nebaví, má hodně do sebe, protože je po něm úžasná herní jistota. Člověk si ty údery zcela zautomatizuje a potom na ně nemusí při hře vůbec myslet a může se soustředit na to, co hrát a ne, jak to hrát. Ve svém životním zápasu s Michalem Vlachem jsem např. nezkazil jediný lehký míček, kterých jinak kazím hodně. Takže Michal nade mnou vyhrál ne proto, že bych kazil, ale že byl prostě lepší. Jedinou výjimkou byl příjem podání, který je prostě mojí slabinou. Ale i to se časem jistě zlepší.

Nyní po kempu v Sadské mimo pondělního hraní, chodím ještě trénovat ve středu a čtvrtek, a občas i v pátek (když je s kým). A na podzim plánujeme koupit do klubovny robota, na kterého bych chtěl ještě nejméně na hodinu týdně chodit trénovat.

Pokud vás zajímají podrobnosti z kempu v Sadské. tak je můžete najít v celkem pěti článcích (na pokračování) na Magazínu TTC Praha i s fotografiemi.

Sdílet na Facebooku

Diskuse k článku

Přidej svůj názorZpět


Provozuje a vytvořil Ing. Miloslav Fuček
Všechna práva vyhrazena ©2008
Kopírování částí webu či přebírání částí textu není povoleno bez souhlasu majitele webu.

Dnes je čtvrtek
22.04.2021


reklama: www.billboard.cz