Na úvodní stránku

Stolní tenista Korbel chce hrát minimálně do olympiády v Londýně

Redakční poštou

2010-03-12

Zajímavosti

Přečteno: 3235

Komentářů: 0


Již dvacet sezón hraje nášstolní tenista Petr Korbel na mezinárodní scéně. Končit se zatím nechystí, protože by si rád ještě zahrál na olympijských hrách v Londýně 2012.


Statistiky Petra Korbela jsou fascinující. Čtrnáctkrát se zúčastnil mistrovství světa, třináctkrát se představil na evropském šampionátu, pětkrát si zahrál na olympijských hrách. Na mezinárodní scéně se pohybuje už dvacátou sezónu. Doma má několik bronzových medailí z mistrovství Evropy a jednu i ze světového šampionátu. Na olympijských hrách v Atlantě 1996 skončil čtvrtý. Toto je vizitka osmatřicetiletého stolního tenisty Petra Korbela.

Kvůli poranění kolene se Petr Korbel minulý týden nemohl zúčastnit mistrovství České republiky. Má problémy s levým kolenem. Léčil ho a nyní už to vypadá dobře. Pomalu ho začíná zatěžovat, zatím to vypadá dobře. tak snad nebudu muset podstoupit žádnou operaci. Rád bych si totiž v polovině září zahrál na evropském šampionátu, který bude v Ostravě.

V Belgii, kde momentálně Korbel hraje za Charleroi, jsou dost špatné podmínky. Často hrají na betonu, čímž trpí kolena a záda. Klub má navíc finanční problémy. Je téměř jisté, že budou muset odejít největší hvězdy a tak si Korbel bude muset hledat nové angažmá. Má nějaké nabídky z Francie a Německa.

Končit se stolním tenisem však Korbel rozhodně ještě nehodlá. Rád by se ještě zúčastnil olympijských her v Londýně 2012. Pak se chystá nejspíš skončit s reprezentací, hrát bych ale chtěl ještě dál.

Až Petr Korbel skončí, měl by rád jednou nějakou akademii. U nás je hodně talentovaných mladých hráčů. Ale vázne to nejdůležitější, a to je přechod od juniorů k seniorům. A právě to by Korbelova akademie měla změnit, pomohla by jim v přechodu k dospělým.

Sdílet na Facebooku

Diskuse k článku

Přidej svůj názorZpět


Provozuje a vytvořil Ing. Miloslav Fuček
Všechna práva vyhrazena ©2008
Kopírování částí webu či přebírání částí textu není povoleno bez souhlasu majitele webu.

Dnes je středa
30.09.2020


reklama: www.billboard.cz