Na úvodní stránku

Čeští stolní tenisté vypadli ve čtvrtfinále po diskvalifikaci Korbela

Redakční poštou

2009-10-24

Ze světa

Přečteno: 3200

Komentářů: 0


Naši stolní tenisté vypadli na Světovém poháru v Linci ve čtvrtfinále po prohře s Německem 2:3. Všechny body ztatili díky diskvalifikaci Korbela kvůli jeho pálce.


Čeští reprezentanti dnes ztratili v utkání s úřadujícími mistry Evropy dva body po diskvalifikaci týmové jedničky Petra Korbela kvůli neregulérní pálce. Dva české body získal Dmitrij Prokopcov, který porazil ve dvouhrách Christiana Süsse i Patricka Bauma shodně 3:1 na sety. Ale Korbel prohrál kontumačně s Dimitrijem Ovtcharovem a ztratili jsme bod i ve čtyřhře, k níž měl Korbel nastoupit s Lubomírem Jančaříkem.

"Bylo to diskvalifikace podle jakési podivné regule ITTF, o které nikdo z nás nevěděl", řekl trenér Demek. Korbel byl na turnaji vylosován na kontrolu rakety již podruhé. "Když k ní přišel, tak se ptal rozhodčích, zda v případě, že mu původní raketa kontrolou neprojde, bude moci pokračovat s náhradní. Byl ujištěn, že ano. Před zápasem však zasáhl hlavní rozhodčí a Korbela diskvalifikoval, protože prý jeho raketa podruhé na turnaji neprošla kontrolou. Už to nemá se sportem nic společného," řekl trenér Demek.

V rozhodující dvouhře nastoupil za stavu 2:2 Jančařík, ale na Ovtcharova nestačil a prohrál s ním hladce 0:3.

Korbel měl s pálkou problémy již v barážovém zápasu s Brazílií, kterou naši hráči zdolali hladce 3:0. Potah na jeho raketě neprošel kontrolou lepení už před zápasem s Gustavem Tsuboiem. Dopoledne nakonec mohl Korbel nastoupit a vyhrál 3:1 díky tomu, že mu půjčil pálku Prokopcov. Po utkání si ale rozhodčí vyžádali ke kontrole i raketu Prokopcova. Jeho pálka vyhovovala.

Sdílet na Facebooku

Diskuse k článku

Přidej svůj názorZpět


Provozuje a vytvořil Ing. Miloslav Fuček
Všechna práva vyhrazena ©2008
Kopírování částí webu či přebírání částí textu není povoleno bez souhlasu majitele webu.

Dnes je středa
30.09.2020


reklama: www.billboard.cz