Na úvodní stránku

Stolní tenisté ve čtvrtfinále Světového poháru

Redakční poštou

2009-10-23

Ze světa

Přečteno: 3274

Komentářů: 0


Naši stolní tenisté postoupili z baráže do čtvrtfinále Světového poháru družstev v Linci, kde na nás čekají Němci.


Naši stolní tenisté postoupili do čtvrtfinále, když v pátek porazili Brazílií 3:0. Na potvrzení svého vítězství alek museli čtvrt hodiny čekat, protože pálka Dmitrije Prokopcova musela projít kontrolou u rozhodčích. Všechno vzniklo kvůli komplikaci s raketou Petra Korbela, u níž jehož jeden potah neprošel kontrolou lepení už před zápasem.

Korbel si musel pro utkání s Tsuboiem vypůjčit pálku Prokopcova. Přesto Korbel vyhrál 3:1, rozhodčí si vyžádali ke kontrole i raketu Prokopcova. Ten mezitím rozehrál čtyřhru, kterou společně s Tomášem Konečným jasně vyhráli.

Prokopcova pálka dodatečnou kontrolou u rozhodčích prošla. "Já jsem potahy lepil už v pondělí, tedy o hodně dřív než Petr. Neměl jsem obavy, že bych měl mít s pálkou problémy," řekl Prokopcov.

Čeští stolní tenisty tak čeká čtvrtfinále, zápas s Německem sehrají dnes od 18:00. "I přes komplikace s Korbelovou pálkou jsme hladce vyhráli a ušetřili síly. V utkání s Německem nemáme co ztratit. Němci i bez Bolla mají čtyři hráče do třicítky na světovém žebříčku. Můžeme jen překvapit," řekl trenér Demek.

Světový pohár družstev ve stolním tenisu v rakouském Linci:
Baráž o čtvrtfinále:


ČR - Brazílie 3:0
Prokopcov - Macumoto 3:0 (4, 9, 8), Korbel - Tsuboi 3:1 (11, -6, 5, 8), Konečný, Prokopcov - Macumoto, Hojama 3:1 (9, -8, 9, 5)

Čtvrtfinále:
Korea - Rakousko 3:0
18:00 Německo - ČR, Čína - Rumunsko, Japonsko - Hongkong

Sdílet na Facebooku

Diskuse k článku

Přidej svůj názorZpět


Provozuje a vytvořil Ing. Miloslav Fuček
Všechna práva vyhrazena ©2008
Kopírování částí webu či přebírání částí textu není povoleno bez souhlasu majitele webu.

Dnes je středa
30.09.2020


reklama: www.billboard.cz